Trinestogodišnji Martin Anguelov dolazi iz Bugarske. Trenutno živi u New Jerseyju i igra za Richard Taytalmen Tigers, a u nastavku donosimo dio intjervjua za bugarski košarkaški portal, koji je na svojim službenim Facebook stranicama objavio Muzejsko-memorijalni centar Dražen Petrović.
Novinar: Koji ti je omiljeni klub i igrač?
Martin: Nemam omiljeni klub, volim pogledati svaku kvalitetnu košarkašku utakmicu. Najdraži igrač mi je Dražen Petrović. Nisam se još ni rodio kad je poginuo, ali gledam njegove isječke na youtubeu i divim se načinu na koji je igrao.
Novinar: Čuli smo, vezano uz to, da si dobio jedan poseban poklon za Božić. Možeš li nam to malo pojasniti?
Martin: Da, bilo je to za mene veliko iznenađenje. Dobio sam biografiju Dražena Petrovića u koju mi je posvetu napisala njegova majka.Imao sam je prilike i upoznati kad sam bio u Zagrebu sa svojim ocem prošle godine. Bilo je to za mene nezaboravno iskustvo.
Novinar: Koja ti je omiljena izreka?
Martin: Sviđa mi se Draženova izreka: “Košarka je moj život”. Često to pišem na svoje tenisice prije utakmice kao motivaciju.
Ljubav prema Draženu i košarci mali je Martin naslijedio od svog oca Valentina koji je preko satelita pratio sve Draženove utakmice i ima najdetaljnije zabilježenu Draženovu statistiku iz razdoblja Cibone.
Malom košarkašu želimo puno uspjeha i neka mu i u pobjedama i u porazima inspiracija i motivacija uvijek bude naš Dražen.
- Gdje pogledati najbolje serije ili uživati u bezvremenskim klasicima? Mi znamo! - 1. ožujka, 2021. 12:47
- Preminuo je legendarni nogometaš i trener Zlatko Cico Kranjčar - 1. ožujka, 2021. 10:22
- Kome smeta ime Rade Končara? U Šibeniku srušen spomenik antifašistima na Raskrižju - 1. ožujka, 2021. 09:46
- Zanimljivi poslovi i dobre plaće: Pogledajte koje tvrtke traže nove radnike u našoj županiji - 27. veljače, 2021. 10:55
- Priobalje osvanulo u magli, a u nastavku dana bura će širiti vidike - 27. veljače, 2021. 08:53
- Gradskoj knjižnici Vodice i Županijskom sudu u Šibeniku Zahvalnica za uspješnu suradnju u izvršavanju probacijskih poslova - 26. veljače, 2021. 20:13
- Recept za prefini puding od vanilije koji se radi bez kapi mlijeka - 26. veljače, 2021. 18:04
- Ova tri znaka očekuje susret sa srodnom dušom još ovog proljeća - 26. veljače, 2021. 16:29
- FOTO Neobični prizori za ovo podneblje: Magla se nadvila nad Primoštenom - 26. veljače, 2021. 15:53
- Za plastiku, staklo i papir Zeleni grad u Šibeniku rasporedio 150 novih spremnika - 26. veljače, 2021. 11:31