Detaljan program Kreativnih dana Fausta Vrančića na Prviću

Ilustracija/Arhiva

 Na otoku Prviću u razdoblju od 8. do 12. listopada održat će se  manifestacija ‘ Kreativni dani Fausta Vrančića – festival stvaralaštva
i razmjene ideja’.
U sklopu Festivala održat će se niz radionica i prezentacija koja su namijenjena dječjem uzrastu ( školskom i predškolskom ).

Evo detaljnog programa:

SRIJEDA  08.10. 2014.

10.00 – 11.00  Čajanka na Info-pultu udruge “OTOK ”
okupljanje dobrodošlice ( PRVIĆ LUKA )

11.00 -12.00  Otvaranje festivala   OTOK PRVI  i  priča o Prviću
Prezentacija o povijesnoj i kulturnoj baštini Prvića s osvrtom na
potencijale održivog razvoja ( PRVIĆ LUKA )
Predavačica; ZLATKA RODIN, dipl oec. i turistički vodič, UDRUGA OTOK

16.00 – 17.00  MODELIRANJE U GLINI / GLINAMOLU
radionica keramike za djecu i mlade  ( PRVIĆ ŠEPURINA )
Voditeljica; Milena Pribičević, akademska umjetnica

17.00 -18.00: UMJETNOST STAKLOPUHANJA

Pokazna radionica ( PRVIĆ LUKA )
Staklopuhačica; Ivanka Pašalić, Udruga Stakleni svijet

18.30 -19.00MALI RAZGOVORI : Prvić, Spidy, mačke i mi
razgovori o zajedništvu ljudi životinja na otoku uz projekciju
( PRVIĆ LUKA )

20.30  ” VISOKA MODNA NAPETOST ”
Projekcija filma ( PRVIĆ LUKA )
redatelj Filip Šovagović
( druženje nakon filma )

ČETVRTAK  09.10.2014.

10.00 – 11.00 : UMJETNOST STAKLOPUHANJA
Pokazna radionica ( PRVIĆ LUKA )
Staklopuhačica; Ivanka Pašalić, Udruga Stakleni svijet

11.00 – 14.00 : ” NAŠA ZAJEDNICA – NAŠA BRIGA I ODGOVORNOST ”
radionica o razvoju lokalne zajednice
voditelji radionice: Udruga MI
pauza za ručak

15.30 – 17.00  OKRUGLI STOL
moderator Udruga MI ( PRVIĆ LUKA )

18.00 – 18.30: čaj za info-pultom udruge “OTOK”

Večernje druženje uz svirku u otočnim konobama…
PETAK  10.10.2014.

10.00 -11.00 : SMILJE – ZLATNO SUNCE ZA ZLATNU BUDUĆNOST
Predavanje o mogućnostima samoodrživosti kroz uzgoj
i preradu aromatičnog bilja ( PRVIĆ LUKA )
Predavač: Igor Žgela, dipl. ing krajobrazne arhitekture*
11.00 – 11.30 –  ” NEPOZNATO O FAUSTU ”
Vođeni posjet MC-u FAUST VRANČIĆ
12.00 -13.00: INFORMACIJSKA SIGURNOST I DRUŠTVENE MREŽE
Predavanje uz prezentaciju
Predavači: Denis Periša alias DarkMan i Ive Botunac, šibenski hakeri

16.00 -19.00  – RADIONICA FOTOGRAFIJE
Imrana Kapetanović, “Mala škola fotografije”, studio TNT
16:30-17:30  RASAĐIVANJE SMILJA
pokazna radionica  voditelj Igor Žgela

21.00   – Otvaranje izložbe “OTOK PRVI
druženje svih gostiju i otočana, ( MIRINA, PRVIĆ ŠEPURINA )

SUBOTA 11.10.2014.

8.00 – 9.00  : RADIONICA HATHA JOGE
voditeljica: Ana Colja

10.00 : RADIONICA IZRADE ZMAJEVA
voditelji; AIR AIR TEAM

11.00 -13.00 : PRIPREMA GULAŠA OD HOBOTNICE
pod vodsvom kuhara Darka Tomašića – Tompe + svi učesnici čišćenje
hobotnice, rezanje povrća, guljenje luka itd
Hotel Maestral, Prvić Luka

12.00 – 12:30 – “NEPOZNATO O FAUSTU”
Vođeni posjet MC-u FAUST VRANČIĆ*

13.00-14.00  – RUČAK za sve

16.00 …. PUŠTANJE ZMAJEVA

16.00 – 17.00 : ULOGA FOTOGRAFIJE U DRUŠTVENIM MEDIJIMA
Prezentacija i predavanje
Voditeljica: Imrana Kapetanović, dipl. Sociologinja i fotografkinja

19.00 – 20.00: RADIONICA HATHA JOGE
voditeljica: Ana Colja
21. 02: KONCERT – “DREAMTIME
jamming – svi  sudionici  festivala

NEDJELJA 12.10. 2014.

8.00 – 9.00 : RADIONICA HATHA JOGE
voditeljica: Ana Colja*

10.00-11.00: ZMAJSKI BORCI
Radionica izrade zmajeva, voditelji; AIR AIR TEAM*

11.00 -14.00 … Projekcije radova sa radionice fotografija; Mali razgovori,
Projekcije, Puštanje zmajeva

14.00RETROSPEKTIVA LJETNOG KINO KLUBA

GOSTI IZNENAĐENJA

druženje na Info-pultu Udruge, ispraćaj gostiju.

 

Komentiraj

komentara
Komentari objavljeni pod određenim korisničkim imenom nisu stav uredništva ili izdavača, pa ne snosimo nikakvu odgovornost za štetu trećoj osobi.