Predstavnica TELE 2 Marijana Grubešić na sastanku je zastupala stav kako je operater, postavljanjem navedene bazne stanice za mobitele, ispoštovao sve pozitivne propise Republike Hrvatske, te da odašiljač, prema svim propisanim parametrima, ne predstavlja nikakvu opasnost za zdravlje građana.
Predsjednica Udruge pokretnih komunikacija Hrvatske, Sarita Bukovčan Kvaternik, nije vidjela ništa sporno u postavljanju navedenog odašiljača te je pokušala pojasniti način na koji se takve lokacije za odašiljače planiraju.
‘Saslušali smo i predstavnike Grada i građane Meteriza i zaključili smo da se pokuša naći neko rješenje s kojim će biti ispoštovana volja i operatera i stanara, ali ponavljam, ostajemo ipak na tome da je to samo dobra volja izrečena na sastanku. TELE2 je ispoštovao sve propise Republike Hrvatske, a odašiljač je postavljen, temeljem zahtjeva korisnika radi potrebe kvalitete i pokrivenosti samog signala’ – kazala je Bukovčan Kvaternik.
Gradonačelnik je stanarima Meteriza još jednom i na ovom sastanku iskazao svoju bezrezervnu podršku i ustrajao na uklanjaju navedenog odašiljača sa sporne lokacije.
‘Čuli smo da su u postavljanju odašiljača ispoštovani svi propisi, no ponavljam, ono što me ovdje smeta jest da nije ispoštovana volja građana. Nitko nije u predradnjama za postavljanje bazne stanice konzultirao građane i to nije u redu’ – kazao je gradonačelnik, te zaključno zatražio od predstavnice TELE 2 da Upravi tvrtke prenese njegov stav i stav nezadovoljnih građana.
‘Ukoliko Uprava TELE2 odluči da odašiljač ostaje na istom mjestu, mi nećemo odustajati, već ćemo sudskim putem tražiti njegovo izmiještanje jer i dalje smatramo da on ozbiljno šteti zdravlju naših obitelji, posebice male djece’ – bili su jednoglasni stanarii Meteriza.
Podsjetimo; gradonačelnik doktor Željko Burić je prethodno već bio uputio dopis Hrvatskoj agenciji za poštu i elektroničke komunikacije i teleoperateru TELE 2, zatraživši od HAKOM-a da ne dopusti stavljanje u funkciju odašiljača u Ulici Put Gvozdenova na Meterizama.
- Korona probila u dva odjela KBC-a Split, domove, zatvor: ‘Ako ćemo imati svaki dan 150 zaraženih, nema otvaranja’ - 24. veljače, 2021. 15:42
- FOTO Sjećanje na Jakova i Borisa, poginule suborce u Dragišićima - 24. veljače, 2021. 13:41
- Druga faza projekta: Gradu Skradinu odobrena sredstva za uređenje edukativne šetnice do utvrde Turina - 24. veljače, 2021. 13:11
- Grad Knin jedini u županiji sufinancira kastraciju i sterilizaciju kućnih ljubimaca - 24. veljače, 2021. 12:58
- Od ponedjeljka deratizacija u Šibeniku, evo uputa kojih se građani moraju pridržavati - 24. veljače, 2021. 11:05
- U županiji danas 18 novooboljelih. Na liječenju u bolnicama 22 pacijenta - 24. veljače, 2021. 11:00
- U Hrvatskoj porast broja novih slučajeva zaraze koronom. Preminulo 15 osoba - 24. veljače, 2021. 10:45
- Murterini, pridružite se čiščenju i uređenju buduće biciklističke staze na Raduču - 24. veljače, 2021. 10:19
- Prisjećanje na masakr u Dragišićima: Prije 28 godina četnici su napravili pokolj među zarobljenicima - 24. veljače, 2021. 10:14
- Grad Šibenik traži izvođače za spajanje dviju ulica na Vidicima te uređenje ceste na Meterizama - 24. veljače, 2021. 10:12