Američka premijera filma ‘Osmi povjerenik’, hrvatskog kandidata za oskarovsku nominaciju u kategoriji najboljeg filma na stranom jeziku, sinoć je dupkom napunila legendarnu dvoranu Egyptian Theatre na Hollywood Boulevardu. Promocija ‘Osmog povjerenika’ i Hrvatske, kao poželjne turističke i zanimljive filmske destinacije na američkom tržištu, održana je pod nazivom ‘A Night of Croatian Film & Flavors’. Riječ je o prvoj međunarodnoj suradnji Hrvatskog audiovizualnog centra (HAVC) i Hrvatske turističke zajednice (HTZ) s ciljem stvaranja preduvjeta za što bolji plasman ovog, ali i svakog budućeg hrvatskog oskarovskog kandidata te promocije Hrvatske kroz filmsku industriju.
Događanje je započelo šetnjom crvenim tepihom na kojem se osim ekipe „Osmog povjerenika“ u sastavu Ivan Salaj (redatelj), Jozo Patljak (producent), Frano Mašković, Borko Perić i Nadia Cvitanović (glumci), Slobodan Trninić (direktor fotografije), Antonio Patljak (majstor vizualnih efekata), Zorana Rajić (skripterica) te Ivana Grubišić Perišić (direktorica filma), moglo vidjeti i brojne hrvatske filmaše koji žive i rade u Americi. Podršku kolegama tako su došli dati glumac Goran Višnjić, glumica Leona Paraminski, kreativni direktor CBS Sports i dobitnik 36 nagrada Emmy Pete Radovich Jr., skladatelj i dobitnik 7 nagrada Emmy Helmut VonLichten, snimatelj Vanja Černjul, producent i skladatelj Bobby Boško Grubić te producent i redatelj Alen Petković.
U Egyptian Theatreu film ‘Osmi povjerenik’ pogledali su i igrač LA Lakersa Ivica Zubac s djevojkom Kristinom Prišč, Željko Bebek i supruga Ružica, glumica i instruktorica joge Jasmina Hadgha, fotograf Jadran Lazić ali i što je najvažnije više od 50 glasača Američke akademije filmskih umjetnosti i znanosti.
(Foto: HTZ)
- Drniški srednjoškolci priključili se obilježavanju Međunarodnog dana žena - 8. ožujka, 2021. 17:28
- U Srbiji opet više od 4 tisuće zaraženih, dio stožera ne odustaje od traženja strožih mjera: - 8. ožujka, 2021. 15:55
- Vinoplod Vinarija ovog vikenda na Poljani opet promovira novi proizvod, a pripremili su i poklone - 5. ožujka, 2021. 15:59
- U Šibeniku zasad tri, a za župana tek dva kandidata. Nije to ni blizu gužvi iz 2017. godine - 5. ožujka, 2021. 13:02
- Zbog kvara na cjevovodu, u petak, 5. ožujka do 15 sati vode neće imati mještani zaseoka Đapići u Oklaju - 5. ožujka, 2021. 11:54
- Gdje pogledati najbolje serije ili uživati u bezvremenskim klasicima? Mi znamo! - 1. ožujka, 2021. 12:47
- Preminuo je legendarni nogometaš i trener Zlatko Cico Kranjčar - 1. ožujka, 2021. 10:22
- Kome smeta ime Rade Končara? U Šibeniku srušen spomenik antifašistima na Raskrižju - 1. ožujka, 2021. 09:46
- Zanimljivi poslovi i dobre plaće: Pogledajte koje tvrtke traže nove radnike u našoj županiji - 27. veljače, 2021. 10:55
- Priobalje osvanulo u magli, a u nastavku dana bura će širiti vidike - 27. veljače, 2021. 08:53