Ove godine dodjela Oscara održava se nikad ranije

Joker predvodi listu nominiranih za Oscare, pogledajte ostala imena koja će se boriti za prestižnu nagradu

Dodjela prestižnih zlatnih kipića svake godine označava vrhunac sezone filmskih nagrada i holivudskih ceremonija te ju svake godine sve željnije iščekujemo. Ove godine dodjela Oscara održava se nikad ranije  – 9. veljače, piše Dnevnik.hr

Film ”Joker” ima 11 nominacija uključujući onu za najbolji film, najboljeg glumca i najboljeg redatelja, a među onima koji su osvojili njih više su i filmovi ”Once Upon a Time in Hollywood”, ”1917” i ”Parasite”.

U nastavku pogledajte cijeli pregled.

Najbolji film

“Ford v Ferrari”

“The Irishman”

“Jojo Rabbit”

“Joker”

“Little Women”

“Marriage Story”

“1917”

“Once Upon a Time…in Hollywood”

“Parasite”

Najbolja glavna glumica

Cynthia Erivo – “Harriet”

Scarlett Johansson – “Marriage Story”

Saoirse Ronan – “Little Women”

Charlize Theron – “Bombshell”

Renee Zellweger – “Judy”

Najbolji glavni glumac

Antonio Banderas – “Pain and Glory”

Leonardo DiCaprio – “Once Upon a time…in Hollywood”

Adam Driver – “Marriage Story”

Joaquin Phoenix – “Joker”

Jonathan Pryce – “The Two Popes

Najbolji redatelj

“The Irishman” – Martin Scorsese

“Joker” – Todd Phillips

“1917” – Sam Mendes

“Once Upon a Time… in Hollywood” – Quentin Tarantino

“Parasite” – Bong Joon Ho

Najbolji sporedni glumac

Tom Hanks – “A Beaufitul Day Day in the Neighborhood”

Anthony Hopkins – “The Two Popes”

Al Pacino – “The Irishman”

Joe Pesci – “The Irishman”

Brad Pitt – “Once upon a time… in Hollywood

Najbolja sporedna glumica

Kathy Bates – “Richard Jewell”

Laura Dern – “Marriage Story”

Scarlett Johansson – “Jojo Rabbit”

Florence Pugh – “Little Women”

Margot Robbbie – “Bombshell”

Najbolja kostimografija

“The Irishman” – Sandy Powell i Christopher Peterson

“Jojo Rabbit” – Mayes C. Rubeo

“Joker” – Mark Bridges

“Little Women” – Jacqueline Durran

“Once upon a time… in Hollywood” – Arianne Phillips

Najbolje miksanje zvuka

“Ad Astra” – Gary Rydstorm, Tom Johnson i Mark Ulano

“Ford v Ferrari” – Paul Massey, David Giammarco i Steven A. Morrow

“Joker” – Tom Ozanich, Dean Zupancic i Tod Maitland

“1917” – Mark Taylor i Stuart Wilson

“Once upon a time… in Hollywood” – JMichael Minkler, Christian P. Minkler i Mark Ulano

Najbolja montaža zvuka

“Ford v Ferrari” – Donald Sylvester

“Joker” – Alan Robert Murray

“1917” – Oliver Tarney i Rachael Tate

“Once upon a time… in Hollywood” – Wylie Stateman

“Star Wars: The Rise of Skywalker” – Matthew Wood i David Acord

Najbolja originalna glazba

“Joker” – Hildur Guđnadottir

“Little Women” – Alexandre Desplat

“Marriage Story” – Randy Newman

“1917” – Thomas Newman

“Star Wars: The Rise od Skywalker” – John Williams

Najbolji animirani kratki film

“Dcera (Daughter)” – Daria Kashcheeva

“Hair Love” – Matthew C. Cherry i Karen Rupert Toliver

“Kitbull” – Rosana Sullivan i Kathryn Hendrickson

“Memorable” – Bruno Collet i Jean-Francois Le Corre

“Sister” – Siqi Song

Najbolji live akcijski kratki film

“Brotherhood” – Meryam Joobeur i Maria Garcia Turegon

“Nefta Football Club” – Yves Piat i Damien Megherbi

“The Neighbours’ Window” – Marshall Curry

“Saria” – Bryan Buckley i Matt Lefebre

“A Sister” – Delphine Girard

Najbolji dokumentarni film

“American Factory” – Steven Bognar, Julia Reichert i Jeff Reichert

“The Cave” – Feras Fayyad, Kirstine Barfod i Sigrid Dyekjaer

“The Edge of Democrary” – Petra Costa, Joanna Natasegara, Shane Boris i Tiago Pavan

“For Sama” – Waad Al-Kateab i Edward Watts

“Honeyland” – Ljubo Stefanov, Tamara Kotevska i Atanas Georgiev

Najbolji kratki dokumentarni film

“In the Absence” – Yi Seung-Jun i Gary Byung-Seok Kam

“Learning to skateboard in a warzone (If you’re a girl) – Carol Dysinger i Elena Andriecheva

“Life overtakes me” – John Haptas i Kristine Samuelson

“St. Louis superman” – Smirti Mundhra i Sami Khan

“Walk run cha-cha” – Laura Mix i colette Sandstedt

Najbolji strani film

“Corpus Christi” – Poljska

“Honeyland” – Sjeverna Makedonija

“Les Miserables” – Francuska

“Pain and Glory” – Španjolska

“Parasite” – Južna Koreja

Najbolja scenografija

“The Irishman” – Production design: Bob Shaw; Set decoration: Regina Graves

“Jojo Rabbit” – Production design: Ra Vincent; Set decoration: Nora Sopkova

“1917” – Production design: Dennis Gassner; Set decoration: Lee Sandales

“Once upon a time… in Hollywood” – Production design: Barbara Ling; Set decoration: Nancy Haigh

“Parasite” – Production design: Lee Ha Jun, set decoration: Cho Won Woo

Najbolja montaža

“Ford v Ferrari” – Michael McCusker i Andrew Buckland

“The Irishman” – Thelma Schoonmaker

“Jojo Rabbit” – Tom Eagles

“Joker” – Jeff Groth

“Parasite” – Yang Jinmo

Najbolji vizualni efekti

“Avengers: Endgame” – Dan DeLeeuw, Russel Earl, Matt Aitken i Dan Sudick

“The Irishman” – Pablo Helman, Leandro Estebecorena, Nelson Sepuvelda, Fauser i Staphanie Grabli

“The Lion King” – Robert Legato, Adam Valdez, Andrew R. Jones i Elliot Newman

“1917” – Guillaume Rocherson, Greg Butler i Dominic Tuohy

“Star Wars: The Rise of Skywalker” – Roger Guyett, Neal Scanlan, Patrick Tubach i Dominic Tuohy

Najbolji animirani film

“How To Train Your Dragon: The Hidden World” – Dean DeBlois, Bradford Lewis i Bonnie Arnold

“I Lost My Body” – Jeremy Clapin i Marc Du Pontavice

“Klaus” – Sergio Pablois, Jino Gotoh i Marisa Roman

“Missing Link” – Chris Butler, Arianne Suther i Travis Knight

“Toy Story 4” – Josh Cooley, Mark Nielsen i Jonas Rivers

Najbolja šminka i frizura

“Bombshell” – kazu Hiro, Anne Morgan i Vivian Baker

“Joker” – Nicki Ledermann i Kay Georgiou

“Judy” – Jeremy Woodhead

“Maleficent: Mistress of evil” – Paul Gooch, Arjen Tuiten i David White

“1917” – Naomi Donne, tristan Versluis i Rebecca Cole

Najbolji adaptirani scenarij

“The Irishman” – Steven Zaillian

“Jojo Rabbit” – Taika Waititi

“Joker” – Todd Phillips i Scott Silver

“Little Women” – Greta Gerwig

“The Two Popes” – Anthony McCarten

Najbolja pjesma

“I Can’t Let You Throw Yourself Away” – Film: “Toy Story 4”; Glazba i stihovi: Randy Newman

“(I’m Gonna) Love Me Again” – Film: “Rocketman”; Glazba: Elton John / stihovi: Bernie Taupin

“I’m Standing With You” – Film: “Breakthrough”; Glazba i stihovi: Diane Warren

“Into the Unknown” – Film: Frozen II; Glazba i stihovi: Kristen Andersson-Lopez i Robert Lopez

“Stand Up” – Film: “Harriet”; Glazba i stihovi: Joshuah Bryan Campbell i Cynthia Erivo

Najbolja fotografija

“The Irishman” – Rodrigo Prieto

“Joker” – Lawrence Sher

“The Lighthouse” – Jarin Blackshake

“1917” – Roger Deakins

“Once Upon a time…in Hollywood” – Robert Richardsson

Dodjelu Oscara će emitirati ABC, a kao i prošle godine, ni ove neće biti domaćina. Naime, prošlogodišnja ceremonija pokazala se vrlo uspješnom u takvom formatu, prije svega zbog kraćeg trajanja, što se itekako svidjelo gledateljima. Akademija je stoga odlučila ne riskirati 2020. godine.

Komentiraj

komentara
Komentari objavljeni pod određenim korisničkim imenom nisu stav uredništva ili izdavača, pa ne snosimo nikakvu odgovornost za štetu trećoj osobi.