BALDEKIN I DALJE NEOKRZNUT: Španja najefikasniji u rutinskoj pobjedi narančastih protiv Zaboka

Košarkaši Šibenika večeras su protiv Zaboka na Baldekinu upisali sedmu prvenstvenu  pobjedu. Učinili su to, rekli bismo, rutinski, preuzevši od prve četvrtine stvari u svoje ruke. Na koncu je završilo 80:62, čime su narančasti zadržali stopostotni niz na svom Baldekinu (ukupni omjer 7-2).

Kako smo kazali, neizvjesnosti nije bilo. Igrači Jeronima Šarina su nakon prve četvrtine vodili deset razlike (24:14), baš kao i na poluvremenu (48:38), a tu su prednost u nastavku bez problema ne samo sačuvali, nego i povećali. Pritom je je trener ‘Građana’ izrotirao sve igrače osim Krajine kojeg nakon oporavka od ozljede želi što više poštedjeti.

Na kraju su četiri igrača u domaćem sastavu imali četveroznamenkasti učinak. Španja je ubacio 15, Radovčić 12, Petani 11 (deset asistencija), a Badžim deset poena.

Ovom pobjedom Šibenik se na ljestvici izjednačio sa Zagrebom koji je danas poražen u Splitu, a u sljedećem, posljednjem kolu prije zimske stanke, narančasti gostuju kod Osijeka.