Brođanke prekinule pobjedničku seriju šibenskih košarkašica

Pobjednička serija košarkašica Šibenika, na žalost, prekinuta je večeras u Slavonskom Brodu. Nakon tri trijumfa poraz im je nanio novi prvoligaš, ŽKK Brod na Savi, koji je u vrlo uzbudljivoj utakmici slavio 61:58 i tako došao do prve pobjede u prvenstvu.

Odlično su djevojke Line Antić Borak ušle u utakmicu. U prvih deset minuta primile su samo pet poena, a zabile 12. Prednost su Šibenčanke imale i na kraju poluvremena (26:29), ali je nastavak pripao Brođankama. Nakon treće dionice domaćin je vodio 45:43, pa nam je posljednja četvrtina donijela uzbudljiv rasplet. A u njemu je mladi sastav s Baldekina izvukao kraći kraj. U tim posljednjim sekundama pokušale su Lindine djevojke doći do produžetka, ali pokušaj Ive Cigć za tri poena nije pronašao cilj i bodovi su ostali u Slavoniji. Šteta, jer ova pobjeda Šibenčankama bi dobro došla jer ih sada čeka serija teških utakmica.

Martina Božikov sa 20 postignutih poena bila je najefikasnija u šibenskom sastavu, a jedina dvoznamenkasta bila je još samo spomenuta Iva Cigić koja je ubacila 14 poena.