FOTO: Ana Burazer najveće otkriće državnog prvenstva, PK Šibenik uzeo ukupno 40 medalja

Ukupno 40 medalja osvojili su članovi Plivačkog kluba Šibenik na Prvenstvu Hrvatske koje je održano u Zagrebu i koje je okupilo 524 plivačica i plivača iz 38 klubova.

Respektabilno je to ostvarenje, iako predsjednik kluba Marijan Tepić drži kako ova ekipa može i mora bolje.

pk sibenik 1

Među onima od kojih se očekivalo više je i Lucija Jurković – Periša. Perjanica kluba osvojila je četiri seniorske medalje, ali niti jedno zlato, što ne pamtimo kad se posljednji put dogodilo. Lagani pad dogodio se i kod Marije Kardum i Marte Leković, po dobrom ovo prvenstvo neće pamtiti Bruna Lokas, ali, kako ističe Tepić, rješenje je u radu.

pk sibenik 2

S druge strane, Ana Burazer najveće je otkriće prvenstva, i od nje u budućnosti možemo očekivati puno lijepih stvari.

pk sibenik 6

Martina Ševerdija osvojila je, pak, svoju prvu senirosku medalju, Martina Skelin pokazala je da može, Niko Perica bio je očekivano odličan, Robert Vukičević također je vrhunski odradio prvenstvo, a Jerko Ćaleta bio je standardno dobar.

pk sibenik 3

Inače, zadnjeg dana prvenstva uručene su nagrade za Grand Prix hrvatska 2016., pa je Niko Perica dobio onu za prvo mjesto, a kao ‘bonus’ će putovati na Svjetski kup u Berlin, dok su Vice Perica i Dorotea Milić za osma mjesta.

pk sibenik 4

Osvajači medalja za Plivački klub Šibenik

SENIORI – 7 medalja

LUCIJA JURKOVIĆ PERIŠA     

200 slobodno    2. mj.

50 slobodno   2. mj.

100 leđno 2. mj.

100 slobodno  3. mj.

ANA BURAZER   

200 leđno    3. mj.

MARTINA ŠEVERDIJA 

200 mješovito   3. mj.

ŠIBENIK – ŽENE

4X200 slobodno   2. mj.

Martina Skelin, Ana Burazer, Martina Ševerdija, Lucija Jurković Periša

 

MLAĐI SENIORI – 6 medalja

MARTINA ŠEVERDIJA  

200 mješovito 1 mj.

200 prsno 3. mj.

ANA BURAZER

400 mješovito  2. mj.

200 mješovito  3. mj.

200 leđno  3. mj.

MARTINA SKELIN   

800 slobodno   3. mj.

 

JUNIORI – 4 medalja

MARTINA ŠEVERDIJA

200 mješovito   1. mj.

200 prsno   2. mj.

50 prsno   3. mj.

MARTA LEKOVIĆ   

200 leđno    3. mj.

 

MLAĐI JUNIORI – 10 medalja

MARIJA KARDUM

200 leđno   2. mj.

400 mješovito 3. mj.

BRUNA LOKAS

800 slobodno  3. mj.

JERKO ĆALETA

100 leđno   2. mj.

200 leđno   2. mj.

200 mješovito   2. mj.

50 slobodno  2 mj.

ŠIBENIK MUŠKI – mlađi juniori

4×200 slobodno  3. mj.

Jerko Ćaleta, Niko Perica, Robert Vukičević, Duje Grgić

4×100 slobodno  3. mj.

Niko perica, Robert Vukičević, Vice Perica, Jerko Ćaleta

4×100 mješovito  3. mj.

Jerko Ćaleta, Niko Perica, Robert Vukičević, Vice Perica

 

KADETI – 13 medalja

NIKO PERICA

400 mješovito  1. mj.   

800 slobodno   2. mj.

200 prsno   2. mj.

400 slobodno  3. mj.

200 slobodno   3. mj.

200 mješovito   3. mj.

ROBERT VUKIČEVIĆ

100 leptir   2. mj.

200 leptir   2. mj.

100 slobodno   2. mj.

VICE PERICA    

200 leđno   2. mj.

ŠIBENIK – MUŠKI kadeti

4×100 slobodno   2. mj.

Niko perica, Ante Jelušić, Vice Perica, Robert Vukičević

4×200 slobodno  3. mj

Niko Perica, Robert Vukičević, Ante Jelušić, Vice Perica

4×100 mješovito   3. mj.

Vice Perica, Ante Jelušić, Robert Vukičević, Niko Perica

 

 

 

 

Komentiraj

komentara
Komentari objavljeni pod određenim korisničkim imenom nisu stav uredništva ili izdavača, pa ne snosimo nikakvu odgovornost za štetu trećoj osobi.