FOTO ‘Barakude’ iz Šibenika u Moskvu, Bašić i Petković zabili po dva gola Nizozemcima, Šparada dobio priliku na golu

Hrvatska vaterpolska reprezentacija u Šibeniku je čekirala vizu za finalni turnir Svjetske lige koji će se krajem lipnja održati u Moskvi. Za to im je trebala pobjeda protiv nedorasle Nizozemske u Crnici, a što su izabranici Ivice Tucka bez većih poteškoća i ostvarili. Na koncu su slavili s okruglih deset golova razlike, 17:7.

vaterpolo barakude hrvatska nizozemska 110417 4

vaterpolo barakude hrvatska nizozemska 110417 3

vaterpolo barakude hrvatska nizozemska 110417 13

Iako u kombiniranom sastavu, bez Sukna, Bušlje, Garcije i Bukića, ali s nekoliko mladih, nadolazećih ‘lavova’, Hrvatska je od početka bila ta koja je dominirala, na zadovoljstvo punih tribina.

vaterpolo barakude hrvatska nizozemska 110417 1

vaterpolo barakude hrvatska nizozemska 110417 5

vaterpolo barakude hrvatska nizozemska 110417 6

vaterpolo barakude hrvatska nizozemska 110417 19

Kako je susret odmicao, prednost je rasla. Na kraju prve četvrtine ‘barkude’ su imale dva gola prednosti (3:1), na kraju druge tri (5:2), nakon treće su bile već sedam golova u plusu (11:4) da bi u posljednjim sekundama Loren Fatović zabio za končanih +10.

vaterpolo barakude hrvatska nizozemska 110417 9

vaterpolo barakude hrvatska nizozemska 110417 7

vaterpolo barakude hrvatska nizozemska 110417 14

vaterpolo barakude hrvatska nizozemska 110417 12

Naš najefikasniji igrač bio je Anđelo Šetka, sa tri postignuta gola, a ‘opipljiv’ obol dale su i šibenske snage.

vaterpolo barakude hrvatska nizozemska 110417 8

vaterpolo barakude hrvatska nizozemska 110417 10

vaterpolo barakude hrvatska nizozemska 110417 11

vaterpolo barakude hrvatska nizozemska 110417 15

Antonio Petković i Andrija Bašić mrežu gostiju tresli su po dva puta, a hvalevrijedan potez napravio je Tucak koji je u posljednjoj četvrtini umjesto kapetana Bijača na gol postavio 20-godišnjeg šibenskog vratara Marina Šparadu.

(foto: Josipa Bolanča)