Obranom do trijumfa

FOTO Hrvatska pobjedom otvorila kvalifikacije za Eurobasket, Šveđani u prvih 15 minuta zabili jedan koš iz igre

Hrvatska košarkaška reprezentacija pobjedom je otvorila kvalifikacije za Europsko prvenstvo. U KC-u Dražen Petrović svladana je Švedska sa 72:56, tako da izabranici Veljka Mršića s dva boda putuju na ogled s Nizozemskom, koja je iznenađujeće dobila Tursku u gostima (72:65). Podsjećamo, Eurobasket će izboriti tri prvoplasirane momčadi iz skupine.

Hrvati su Šveđane ‘slomii’ prije svega čvrstom obranom. U prilog tome govori podatak da su gosti prve i jedine poene iz igre u prvoj četvrtini postigli u devetoj minuti, a sljedeće su zabili u 15. minuti. Nakon tog prvog dijela naši su košarkaši vodili 41:20, a onda u nastavku sačuvali pobjedu.

Šibenčanin Miro Bilan u trijumfu je ugradio pet poena i četiri skoka, dok su najefikasniji u hrvatskim redovima bili Drežnjak sa 16 te Planinić sa 11 postignutih koševa.