Košarkaši na dobrom putu za Eurobasket

FOTO Hrvatska savršena nakon prve kvalifikacijske ture, u Nizozemskoj upisala drugu pobjedu

Hrvatska košarkaška reprezentacija savršeno je odradila prvu kvalifikacijsku turu za Europsko prvenstvo 2020. U drugoj utakmici upisali su i drugu pobjedu, nakon domaćeg slavlja protiv Švedske prije tri dana, u ponedjeljak su u gostima svladali Nizozemsku sa 69:59 i trenutno drže prvo mjesto su u skupini. U drugom susretu Švedska je kući svladala Tursku i tako joj nananijela drugi poraz. Podsjećamo, Eurobasket će izboriti tri prvoplasirane reprezentacije u skupini, tako da smo vrlo blizu tom cilju.

I ovaj put obrana je bila forte hrvatskih košarkaša. Na poluvremenu su Mršićevi izabranici vodili 38:35, da bi u posljednju četvrtinu ušli s četiri poena minusa (47:51). Tu posljednju dionicu naši su dobili sa 22:8 i odnijeli bodove.

Ukić je predvodio hrvatske strijelce sa 14 postignutih koševa, Drežnjak je zabio 13, Planinić 12 koševa. Šibenčanin Miro Bilan odigrao je svega četiri minute u prvom dijelu i nije se upisao u strijelce.