FOTO MNK Šibenik 1983 na prvoj službenoj utakmici bodrili Funcuti ali i košarkaši Šibenika

Malonogometni klub Šibenik 1983, ‘pupčanom vrpcom’ vezan uz navijačku udrugu Funcuti, uspješno je započeo svoj, vjerujemo, dugotrajan sportski život. U svojoj prvoj službenoj utakmici, pretkolu Županijskog kupa, svladali su MNK CB Kula sa 3:1, i tako razveselili svoje navijače koji su se u velikom broju okupili na Baldekinu.

mnk sibenik 1983 071017 7

mnk sibenik 1983 071017 30

mnk sibenik 1983 071017 15

Bili su tu, jasno, i Funcuti, ali i posebni gosti narančasto-crnih. Naime, prvi dio utakmice iz prvih su redova tribina odgledali košarkaši Šibenika, koji su zbog toga i odgodili put u Zabok, gdje će u nedjelju otvoriti novu sezonu.

mnk sibenik 1983 071017 13

mnk sibenik 1983 071017 14

mnk sibenik 1983 071017 2

Dvorana je općenito bila lijepo ispunjena.

mnk sibenik 1983 071017 16

mnk sibenik 1983 071017 21

mnk sibenik 1983 071017 12

Što se tiče događanja na parketu, MNK Šibenik 1983 poveo je 14. minuti susreta, što je popraćeno oduševljenjem njegovih navijača.

mnk sibenik 1983 071017 29

mnk sibenik 1983 071017 8

mnk sibenik 1983 071017 3

Pet minuta kasnije momci u žuto-plavom vraćaju utakmicu u egal, a s tih 1:1 završilo je prvo poluvrijeme.

mnk sibenik 1983 071017 23

mnk sibenik 1983 071017 22

mnk sibenik 1983 071017 25

U nastavku su pala još dva gola, oba u mreži CB Kula.

mnk sibenik 1983 071017 27

mnk sibenik 1983 071017 24

mnk sibenik 1983 071017 11

mnk sibenik 1983 071017 18

mnk sibenik 1983 071017 1

Prvi nakon tri minuta igre, da bi pitanje pobjednika bilo riješeno pred kraj dvoboja kada su narančasto-crni iz kontre zabili za konačnih 3:1, nakon što je CB Kula izvadila golmana.