Ono što je bilo izgledno prije par mjeseci, u petak je dobilo službenu potvrdu, Hrvatska nije izborila plasman na košarkaško Svjetsko prvenstvo u Kini. ‘Muke nam je skratila’ Poljska, koja je u Varaždinu slavila sa 77:69. Podsjećamo, za ostanak u kakvoj takvoj igri za plasman trebala nam je pobjeda od minimalno šest poena razlike. Na koncu je završilo +8 za Poljake, a jedina šansa da ipak vidimo Kinu jest da nam se Fiba smiluje i uruči nam pozivnicu za dodatne kvalifikacije. Ali, ne valja se tomu previše nadati.
Inače, Hrvatska je odlično ušla u utakmicu, povela je 14:0, ali su gosti brzo uhvatili korak, pa se na poluvrijeme otišlo rezultatom 36:32. Imali su u drugom dijelu u par navrata izabranici Dražena Anzulovića željenih šest poena plusa, ali prebro bi ih ispustili. U završnici su uglavnom oni bili ti koji su jurili zaostatak, ali ga nisu ulovili i upisali barem minimalnu pobjedu i tako se odužili varaždinskoj publici za lijepu podršku.
Što se tiče pojedinačnog učinka, Krušlin je za Hrvatsku ubacio 21 poena, a dvoznamenkasti su još bili Perić i Šibenčanin Miro Bilan (osam skokova), sa po deset postignutih koševa.
Drugi Šibenčanin Martin Junaković susret je završio sa dva poena, a treći i najmlađi, Toni Nakić, uz Krešimira Ljubičića bio je jedini u našoj reprezentaciji koji nije dobio niti sekunde na parketu. U posljednjem kolu, koje se igra 25. veljače, Hrvatska gostuje kod Mađarske.
- Erak i Penava pozvani u U20 reprezentaciju, Marelja u stručnom stožeru - 25. siječnja, 2021. 10:28
- Šibenčanka Matea Skelin podijelila nagradu za najbolju hrvatsku vaterpolisticu u 2020. godini - 24. siječnja, 2021. 22:56
- Šibenčanke upisale veliku pobjedu na startu Lige za prvaka, u Zagrebu svladale Trešnjevku - 24. siječnja, 2021. 19:24
- FOTO Jezeranima važna pobjeda u borbi za doigravanje, Murter prosuo tri gola prednosti - 24. siječnja, 2021. 11:12
- FOTO Crnica skinula prvaka na Baldekinu! - 23. siječnja, 2021. 21:09
- FOTO Funcuti se pobjedom nad Kninom približili potvrdi drugog mjesta - 23. siječnja, 2021. 18:55
- Malonogometašice Mirlović Zagore preokretom do novog slavlja u 1.HMNL - 23. siječnja, 2021. 17:16
- Juniori Šibenke i dalje sve ruše, Pleadin ubacio 40 poena, dvostruko dvostruki i Klarin i Antić - 23. siječnja, 2021. 13:57
- Vodice imaju novog trenera, i on je prethodno radio na Borovištu - 23. siječnja, 2021. 10:47
- Hrvatska pobjednički otvorila drugu fazu SP-a, Bahrein rutinski svladan - 21. siječnja, 2021. 19:27