LEN Eurokup

FOTO ‘Sunčani’ dobro otvorili pa ipak izgubili od Egera, svoju priliku tražit će protiv Srba

Vaterpolisti Solarisa poraženi su u prvoj utakmici kvalifikacijskog turnira LEN Eurokupa. Bolji od njega bio je domaćin turnira i veliki favorit mađarski Eger. Skupa mađarska momčad slavila je sa 14:6, iako su ‘Sunčani’ dobro ušli u susret.

Protiv ekipe za koju igraju reprezentativci Srbije, Crne Gore i Grčke te niz kvalitetnih mađarskih igrača imali su 1:1 na kraju prve četvrtine, da bi onda početkom drugom i poveli 2:1. Ipak, u nastavku je do izražaja došla veća kvaliteteta domaćina koji je na koncu upisao uvjerljivu pobjedu.

Bulat i Štrkalj za Šibenčane su zabili po dva gola, a Kovačić i Hereceg po jedan. U pobjedničkoj momčadi prednjačili su Gyarfas sa četiri te Rašović i Hosnyanszky sa po tri postignuta gola.

U drugom susretu Radnički je sa 9:7 svladao ruski Shturm, a upravo je momčad iz Srbije sljedeći suparnik Solarisa. Podsjećamo, drugu rundu LEN Eurokupa izborit će dvije prvoplasirane ekipe.