Dvije zlatne medalje osvojili su članovi Biciklističkog kluba Faust Vrančić na utrci u Konavlima, na kojoj je nastupilo 85 biciklista iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine i Crne Gore. Vozilo se u tri kategorije, 100 i 40 kilometara za cestovne bicikle, te 40 kilometara za MTB bicikle. Maja Ena Ljuba jedina je od žena odvezla stokilometarsku utrku (tri sata i 12 minuta), što joj je donijelo i odlično deseto mjesto među muškim kolegama. Inače, bila je to njezina prva utrka na 100 kilometara.

bk faust 2

Njezin klupski kolega Antonijo Erceg slavio je u kategoriji MTB, na 40-kilometarskoj dionici (jedan sat i osam minuta), a zanimljivo da je u cilj ušao s pobjednikom cestovne utrke na 40 kilometara.

Sljedeći nastup ‘Faustovci’ će imati na trećem kolu zimske lige, na popularnom ‘Usponu na Prominu’.