Košarkašicama Šibenika pobjeda protiv Splita u uzbudljivoj završnici

Novu pobjedu, ukupno desetu, upisale su večeras protiv Splita na Baldekinu košarkašice Šibenika u 16. kolu A1 lige, a s kojom su se probile na treće mjesto prvenstvene ljestvice. Bila je to vrlo uzbudljiva i neizvjesna utakmica i pobjednik je odlučen u samoj završnici. Prvu četvrtinu, predvođene Dorom Goleš, dobile su gošće rezultatom 17:15, da bi se na veliki odmor otišlo neodlučenim rezultatom (36:36). I u nastavku se praktičlki igralo koš za koš, ali su djevojke Dragana Ognjenovića ipak u zadnjih deset minuta ušle s tri poena prednosti (56:53). Pokazalo se kako je ta prednost bila nedostižna za gošće. Tri minute prije kraja nakon koša Mije Mašić Šibenik je poveo 68:63 i sve što su uspjele Splićanke je smanjiti na konačnih 68:66. Mašić je sa 26 poena bila najefikasnija kod Šibenčanki, Buzov je ubacila 19, Periša 10. Goleš sa 23 postignuta poena bila je najefikasnija kod gošći.