Mlade nacionalne vrste

Nakić najbolji u porazu od Španjolske na otvaranju U20 EP-a, Mia i društvo ispale iz elitne divizije

Hrvatska U20 košarkaška reprezentacija poražena je od Španjolske na otvaranju Europskog prvenstva u Izraelu. Mlada ‘furija’ slavila je sa 75:63, a glavni dio posla Španjolci su obavili u prvoj četvrtini koju su dobili s 15 poena razlike (26:11). Najefikasniji igrač utakmice bio je naš Toni Nakić.

On je za 34 minute ubacio 15 poena, uz ne baš sjajan šut (iz igre 2/8 za 2, 1/6 za 3), a tome je dodao sedam skokova i tri asistencije. Drugi Šibenčanin, Domagoj Šarić, na terenu je proveo 14 minuta i za to vrijeme ubacio jednu tricu, uz tri asistencije.

U drugoj utakmici naše skupine Njemačka je sa 92:66 svladala Latviju, a Njemci su sljedeći protivnici naših mladih reprezentativaca.

Košarkaškim vijestima dodajmo onu iz Sarajeva, gdje se igra U18 Europsko prvenstvo za košarkašice, a vijesti za Hrvatsku nisu dobre. Naime, današnjim porazom od domaćina Bosne i Hercegovine (70:73) hrvatske su juniorke ispale iz elitne divizije.

U tom porazu Šibenčanka Mia Vukšić zabila je 12 poena, uz tri skoka i dvije asistencije. Naše će djevojke u nedjelju u dvoboju sa Srpkinjama pokušati izbjeći posljednje mjesto na prvenstvu.