Nove medalje za šibenski klub

Prgomet i Makelja zlatne na najvećem kickboxing turniru u Hrvatskoj, Dalmatino uzeo i dva srebra

Nakon sjanog nastupa na Svjetskom prvenstvu u Sarajevu, ekipa iz Kickboxing kluba Dalmatino nastavlja u istom ritmu. Članovi šibenskog kluba nastupili su na 23. Croatia Openu i Splitu, najvećem kickboxing natjecanju u Hrvatskoj, koje je ove godine okupilo 667 natjecatelja iz 76 klubova. Pod vodstvom trenera Damira Lambaše i Roberta Dasovića boje Dalmatina branili su u light contactu Chiara Miliša u konkurenciji kadetkinja do 55 kilograma, u low kicku Svetin Vukičević kod juniora do 63,5 kilograma, te seniorke Snježana Prgomet (do 52 kg) i Karmela Makelja (do 56 kg).

Snježana i Karmela su, nakon svjestkih bronci, osvojile zlatne medalje u Splitu. Karmela je u finalu svladala protivnicu iz Varaždina, kojoj je bilo odbrojavano čak dva puta. Snježana Prgomet je u finalu tehničkim nokautom porazila predstvanicu Bosne i Hercegovine, što joj osim zlatne medalje donijelo i prvo mjesto na rang listi seniorki.

Odlične borbe pružio je mladi Svetin Vukičević. On je u polufinalu nokautom svladao protivnika iz splitskog Pitbulla, da bi u vrlo dinamičnom finalu, s s brojnim izmjenama udaraca, sudačkom odlukom izgubio od protivnika iz Zagreba, što mu je u konačnici donijelo srebrnu medalju. Odličjem istog sjaja kod kadetkinja okitila se i Chiara Miliša, kojoj je ovo prvi nastup za kickboxing klub Dalmatino.