Prvo pa muško: Narančasti osvojili Zabok!

Zahvaljujući direktnom prijenosu na nacionalnoj televiziji mogli smo u nedjelju svjedočiti ovosezonskoj premijeri GKK Šibenika u Premijer ligi, kako se od ove sezone zove najviši rang hrvatskog košarkaškog prvenstva. I bilo je po onoj, ‘prvo pa muško’. Naime, momčad Vladimira Anzulovića na neugodnom gostovanju u Zaboku slavila je sa 81:72 i tako razveselila skupinu Funcuta koja je potegla do Zagorja, ali i ostale svoje navijači koji su dvoboj pratli pred tv ekranima ili putem Interneta.

Prvi dio utakmice bio je poprilično izjednačen. Kod Šibenika su prednjačili Bundović i Vitali, ali je problem bio skok. Domaćin ih je u prvih 20 minuta imao sedam više. S obzirom na mladost Anzulovićeve ekipe, bilo je nekih tipično ‘dječjih bolesti’ (puno lopti ‘bačenih u bunar’) ali je bilo i dobrih stvari, poput obrane u drugoj četvrtini. Na koncu na poluvrijeme se otišlo s dva poena prednosti za narančaste (danas u crnom). Međutim, ulazak u drugi dio bio je vrlo loš za Šibenčane koji pet minuta nisu uspjeli zabiti koš. Zabok je u tom periodu napravio 11:0 seriju i poveo 49:40. Srećom crni se bude, pa dvije minute prije kraja treće četvrtine, tricom Milekovića, vraćaju susret u egal (51:51), a onda Vitali nakon lijepe akcije zabija za 51:53, a onda, tri sekundi prije kraja, poslije sjajne akcije s Pandurićem, zabija još jednom za +4 Šibenika uoči posljednjih deset minuta.

I opet domaćin bolje otvara četvrtinu koji nakon dvije i pol minute preokreće rezultat (57:55), a da nevolja bude veća, Radovčić je zbog pet osobnih morao napustiti parket. Na krilima Vlaića Zabok uskoro odlazi i na +5 (61:56). S druge strane Nakić drži Šibenik u igri, ali je i on morao pet minuta prije kraja van zbog pet penala. Važnu tricu u tim trenucima stavio je Mileković za 63:61, da bi u sljedećem napadu Vitali odlično asistirao za Bundovića za novo izjednačenje (63:63), četiri minute prije kraja. Dvije minute prije kraja, pak, Šibenik je napravio, pokazat će se, ključnu prednost (63:67). Prednost koju su pretvorili u prvu ovosezonsku pobjedu.

Najefikasniji u šibenskim redovima bio je Bundović sa 20 postignutih koševa, Mileković je dodao 16,  Vitali 15, dok je kapetan Bašić susret završio s devet poena. Kod domaćina najviše je zabio Smajlagić, 17 koševa.