Roko Fržop na ‘Parenzanu’ je došao kao najmlađi natjecatelj, a kući se vratio sa zlatom

U okolici Poreča protekog je vikenda održano još jedno izdanje ‘Parenzana Stage Racea’, trodnevne etapne MTB utrke na kojoj redovito nastupaju i članovi BBK Orlov krug iz Vodica.

Na atraktivnoj stazi, punoj strmih spusteva i brzih dionica, a sve uz tok rijeke Mirne, posebno se istaknuo Roko Fržop. Najmlađi natjecatelj na Parenzani u jakoj je međunarodnoj konkurenciji osvojio ukupuno prvo mjesto u kategoriji mlađih juniora. Sjajan rezultat ostvario je i njegov klupski kolega Josip Toljan koji je u kategoriji Sport nakon tri etape bio drugi. Što se tiče ostalih ‘orlova’, Joško Fržop je u kategoriji Master B zauzeo 11., a Zlatko Spahija 18. mjesto, dok je u kategoriji Master C Ante Saratlija trodnevnu istarsku utrku završio na 12. mjestu.