Uvjerljivo svladale vodeću ekipu Druge lige jug

Šibenčanke rutinski preskočile prvu prepreku u Kupu, na putu za Final Four stoje im susjede

Dobre igre u prvenstvu košarkašice Šibenika ‘potvrdile’ su i u Kupu Ružice Meglaj-Rimac. U prvom krugu natjecanja u kojem su lani igrale u finalu, i koje su uz malo sreće mogle i osvojiti, u Splitu su uvjerljivo svladale Košarkašaku akademiju Žana Lelas. Vodeću ekipu druge lige jug djevojke trenera Stipe Bralića svladale su sa 99:76.

Šibenčanke su već u prvoj četvrtini pokazale tko je gazda na parketu, ubacivši čak 31 koševa, a do poluvremana su ih skupile čak 60. Na pauzi su otišle sa 28 poena prednosti, a onda ubacile u brzinu niže, pa su Splićanke došle do daha. Silov je sa 28 poena bila najefikasnija u pobjedničkoj ekipi, Cigić je zabila 17, Džafić 15 (10 skokova), Puljić 14, a listu dvoznamenkastih zaključila je Vukšić sa 13 ubačenih poena. Kod domaćina najviše poena upisala je Zovko, njih 17.

Sljedeći suparnik narančastih u Kupu je Zadar, koji je u četvrtfinalu izbacio Split, a pobjednik tog dvoboja plasirat će se na Final Four.