VIDEO Borovište slavi: Zagora osigurala ostanak u ligi pobjedom protiv izravnog konkurenta

Na Borovištu se lakše diše. Uoči posljednjih 90 minuta 3.HNL jug Zagora je osigurala ostanak u ligi, i to domaćom, 2:1 pobjedom protiv izravnog konkurenta, Primorca iz Stobreča. Time su Unešićani pobjegli na nedostižnih pet bodova i ispunili glavni cilj.

A da je bilo bilo lako – nije. Poveli su gosti u 42. minuti, da bi domaćin na startu drugog dijela preko Stojaka vratio utakmicu u egal. Tih 1:1 stajalo je do 88. minuti, kada je dosuđen penal za Zagoru. To nije baš leglo igračima Primorca pa je nastala gužva, naguravanje sa sucem, bilo je i isključenja. Nakon što se situacija poslije nekoliko minuta napokon smirila, Bruno Bitunjac izveo je kazneni udarac i pogodio, na veliku radost navijača crvenih. Na žalost,  na samom kraju utakmice ponovno je bilo gužve, pali su novi crveni kartoni (s obje strane), naguravanja je bilo i na odlasku u svlačionicu, pa su se morali umiješati zaštitari i policija.

Međutim, slavlje nogometaša Zagore i Pašajica zbog ostanka u ligi ništa nije moglo pokvariti, pa je sve završeno pjesmom.