Klub za Račica i dalje bez poraza u proljetnom dijelu 3.HNL jug

Vodice osvojile velik bod kod lidera, Dido u momčadi kola

Vodice su i dalje neporažene u proljetnom dijelu 3.HNL jug. Nakon pobjeda protiv Uranije i Kamena, odigrali su 1:1 na gostovanju kod sinjskog Junaka, lidera prvenstva. Time je momčad Borisa Pavića osvojila važan bod u borbi za ostanak u ligi, a kojim je preskočila Zmaj na ljestvici, pa trenutno, nakon 18. odigranih kola, drži 14. mjesto, s 19 punata na kontu. Vodičani su poveli u Sinju, preko Karla Torbarine, koji je domaću mrežu zatresao u 53. minuti. Vodstvo su imali do deset minuta prije kraja kada je Stipe Barać poravnao i postavio konačnih 1:1. Jedan od junaka gostiju bio je vratar Marko Mihaljević Dido, kojeg je popularna Facebook stranica 3.HNL jug uvrstila u momčad kola.

Za razliku od Vodica Zagora je ostala praznih ruku za vikend. Unešićani su na gostovanju kod Splita poraženi sa 2:1, iako su i oni vodili, golom Drage Gabrića iz 23. minute. Ipak, domaćin je u drugom poluvremenu golovima Kapetanovića i Luetića preokrenuo rezultat. Zagora se trenutno nalazi na desetom mjesto s 23 osvojena boda, a u sljedećem kolu dočekuje zahuktali GOŠK iz Dubrovnika. Vodičani će, pak, ugostiti posljednjeplasiranu Neretvu.