Kulminacija ovogodišnjeg obilježavanja 120. obljetnice postojanja ‘Kola’ bit će koncert u katedrali sv. Jakova koji će se održati danas s početkom u 19 sati.
Na programu je ‘Misa Dalmatina’ Branka Starca koja je nastala zahvaljujući maestru Ljubi Stpišiću. On je godine 1999., kao umjetnički ravnatelj Festivala dalmatinskih klapa u Omišu, želio obogatiti tu manifestaciju koncertima novih djela ozbiljne glazbe, temeljenim na idiomu klapske pjesme. Stoga je kod Pere Gotovca, Duška Tambače i Branka Starca naručio po jednu misu. Kako je uskoro nakon toga prestao biti umjetnički ravnatelj festivala, njegova se ideja nije mogla u cijelosti ostvariti. U znak zahvale i poštovanja prema Ljubi Stipišiću ovo je djelo posvećeno njemu i nazvano prema naslovu njegove skladbe Dalamatino, povišću pritrujena.
Misu Dalmatinu prvi put je izvelo Šibensko pjevačko društvo ‘Kolo’ 2015. godine u sklopu svečanosti Pasionske baštine u Zagrebu.
- Ispitivanje pokazalo da Hrvati najčešće razgovaraju ili surfaju internetom na svojim pametnim telefonima - 27. veljače, 2021. 20:05
- Ostavite ribe na miru: Rečenice s kojima ćete uvrijediti taj horoskopski znak - 27. veljače, 2021. 18:07
- Nove dvije tvrtke rezervirale smještaj na Podima. Jedna za slastice druga za građevinu - 27. veljače, 2021. 17:38
- FOTO Murterani čistili brdo Raduč i uredili biciklističku stazu - 27. veljače, 2021. 16:31
- Kuhano za 15 minuta: Recept za prefini puding od vanilije koji se radi bez kapi mlijeka - 27. veljače, 2021. 15:30
- Fenomenalni Filip Zubčić osvojio prvo mjesto u veleslalomu u Banskom nakon čudesne druge vožnje - 27. veljače, 2021. 14:31
- Odgajateljice DV Osmijeh usavršavale rano učenje engleskog jezika kod djece - 27. veljače, 2021. 11:46
- U Hrvatskoj više od 500 zaraženih u posljednja 24 sata. Preminulo osam osoba - 27. veljače, 2021. 11:01
- FOTO Top pet frajera šibenske špice - 27. veljače, 2021. 10:37
- U Hrvatskoj zabilježena dva slučaja zaraze južnoafričkim sojem koronavirusa - 27. veljače, 2021. 10:01