Blagdan Gospe od Kapelice je slikovito zavjetno hodočašće Gospi od Kapelice i najljepša duhovna, folklorna i tradicijska manifestacija koja se svake godine slavi 2. srpnja u Rogoznici, kada se Gospina slika iz svetišta na Gradini u Župnu crkvu dovozi brodom koji plivajući prate brojni vjernici
Rogozničani već gotovo tri stoljeća obnavljaju zavjet vjernosti svojoj nebeskoj zaštitnici Djevici Mariji koja se čudesno ukazala na poluotoku Gradini 1722.g. i od tada bdije nad njima.
Prema predaji ribar Tumburko lovio je ribu na rtu poluotoka Gradine i ugledao neobičnu svjetlost. Kada se približio ugledao je svetu sliku koja prikazuje Djevicu Mariju u posjetu Elizabeti. Sliku je čak tri puta nosio kući, ali se ona na neobjašnjiv način vraćala uvijek na isto mjesto. Rogozničani su to protumačili kao Gospin znak pa su na tom mjestu podigli kapelicu u znak štovanja.
Povodom blagdana ujedno i dana općine bit će svečano otvorena i novouređena rogoznička Riva, a u zabavnom dijelu programa nastupiti će naša popularna violončelistica Ana Rucner i poznati tenor Marko Škugor.
Podsjećamo da je Turistička zajednica općine Rogoznica kao prva u Hrvatskoj, ovog ljeta pokrenula mobilni turistički ured kojim će se informacijama pokriti raspršena mjesta ove dalmatinske općine. Gostima će informacije dolaziti tamo gdje se budu nalazili; na plažu, šetnicu ili feštu.
Satnica:
09:30 početak procesije
21:00 svečano otvaranje novouređene rive u Rogoznici
21:30 početak zabavnog programa – Ana Rucner i Marko Škugor
- Za doručak ili međuobrok: Znate li što se dogodi vašem tijelu ako svaki dan jedete zobenu kašu - 6. ožujka, 2021. 20:23
- U čemu ste najbolji? Provjerite što vaš horoskopski znak govori o tome - 6. ožujka, 2021. 19:44
- Ova tri prirodna sastojka izvrsna su za njegu kose, a potaknut će i rast - 6. ožujka, 2021. 18:17
- Whatsapp uvodi korisnu opciju koja će oduševiti sve desktop korisnike - 6. ožujka, 2021. 17:14
- Azimut postaje ‘Happycentar’: Donirajte igračke za mirnije snove djece s potresom pogođenih područja - 6. ožujka, 2021. 16:11
- U Njemačkoj od danas i u supermarketima u prodaji brzi kućni testovi za koronu - 6. ožujka, 2021. 14:54
- TOP 5 Modne vladarice špice - 6. ožujka, 2021. 14:01
- Grad Šibenik objavio natječaj za imenovanje sudaca porotnika Županijskog suda - 6. ožujka, 2021. 12:17
- Tijekom noći vandali provalili u Crkvu Svetog Spasa u Šibeniku. Porazbijali brave i razbacali inventar - 6. ožujka, 2021. 11:12
- U Hrvatskoj od jučer 658 novih slučajeva zaraze. Preminulo 15 osoba. - 6. ožujka, 2021. 11:09